Cégünkről

Reklámajándék forgalmazás és emblémázás - termékeink közül ön választ, mi igény estén emblémázzuk. A marketing kommunikáció fontos eleme a reklámajándékozás. Szóró és repi termékek, promóciós rendezvények, összejövetelek, vagy csak a hagyományos hétköznapi munkafolyamatok részeként, egy jól eltalált emblémázott reklámajándék széles körben építi az Ön vagy cége hírnevét. Reklámtoll, kulcstartó, esőkabát, bögre, óra, toll és írószer, irodai reklámtárgy, táska, szerszám, világítás, névjegytartó, textil és karácsonyi termékek.

Reklámajándék blog - reklámajándék

Lonkai Erika vagyok, az 1001 Reklámajándék vezetője. Hosszú évek alatt rengeteget tanultam és tapasztaltam a reklámajándékok világában. Ezen a blogon ezt a tudást és tapasztalatot osztom meg mindenkivel.

Ajánlatunkból

karácsonyi reklámajándék katalógus

Facebook

Utolsó kommentek

Céges reklámajándék készítésről, a reklámajándékozás rejtelmeiről első kézből

2012.03.14. 16:30 Lonkai Erika

Minden napi etikett: köszönés, bemutatkozás

Címkék: bemutatkozás köszöntés köszönés

kezfogas.jpgEzt a bejegyzést egy sorozat első tagjának szánom. Múlt napi munkahelyi élményemre alapozva döntöttem úgy, hogy ideje a minden napjainkban felbukkanó kimondott, vagy kimondatlan etikett szabályokat feleleveníteni. Rájöttem, hogy bizony vannak – sajnos elég sokan -, akik nagyon szűkösen lettek otthonról eleresztve e tekintetben.

A történet a következő, csöng a telefon, kollégám felveszi, s a telefonáló köszönés és bemutatkozás nélkül, lazán belevág a közepébe: „Na, én vagyok…”

Nem is lett volna semmi probléma, ha egyedi esetről lett volna szó, de egyre általánosabb, hogy nem tudnak az emberek köszönni, bemutatkozni. Több – meg lehet – filozofikus kérdés is felvetődött bennem a többszöri előfordulás kapcsán.

Ennyire elvadultunk volna, hogy ez már semmit nem számít? Nem ettől számítunk embernek, hogy viseljük, használjuk, számon tartjuk a társadalom által kialakított ősrégi szokásokat? Nem ezek a szokások segítettek bennünket társadalomba rendeződni, és közösségben élni?

Úgy gondolom, legyen akármilyen modern, digitalizált, élv - vagy pénzhajhász, szegény, vagy gazdag a világunk, nem lenne szabad kifordulnunk önmagunkból, nem lenne szabad elveszítenünk az emberi „jegyeinket”, viselkedéskultúránkat.

Hogy azok is kedvet kapjanak a köszönéshez, az illő bemutatkozáshoz, akik esetleg olykor-olykor hajlamosak ezen túllépni, álljon itt néhány nép, köszöntési formája, ami szervesen hozzátartozik a köszönés, bemutatkozás ceremóniájához.

Egy afrikai törzsről megfigyelték, hogy köszöntéskor, bemutatkozáskor a markukba köpnek az ottani emberek. A maorik köszönéskor az orrukat dörzsölik össze, ahogyan az eszkimók is. A törökök és a keleti népek kezüket mellükre téve, mélyen meghajolva köszöntik egymást.
A japánok derékból meghajolva üdvözlik egymást. A kézfogás eredete oda vezethető vissza, amikor még az ember fegyverrel járt. A kinyújtott kéz igazolta, hogy nincs fegyver a másik félnél, barátsággal jött.

Nekünk a modern és fejlett országok embereinek mára már teljes verbális és nonverbális köszönési forma áll rendelkezésünkre, csak használnunk kell. Ne féljünk, hát tőle!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://reklamajandek.blog.hu/api/trackback/id/tr644312551

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása